Knygos diena

Baigėsi Kalėdų atostogos ir Naujieji, baigėsi šventės? Netiesa! „Žiniuko“ pradinės mokyklos mokiniai po atostogų į mokyklą susirinko ne tik puikiai nusiteikę, bet ir neįprastai apsirengę.

Mat švenčiant KNYGOS dieną knygą apie save pristato… pats knygos herojus! Štai trečiokė Adrija atrodė lyg Džordžina iš Enid Blyton „Šauniojo penketuko nuotykių“, antrokas Tomas – pats tikriausias Daktaras Aiskauda iš Justino Marcikevičiaus „Greitosios pagalbos“, ketvirtokas Simonas – kaip iš akies trauktas Marko Tveno Tomas Sojeris, pirmokė Emilija perskaitė Luiso Kerolio „Alisą Stebuklų šalyje“ ir panoro papasakoti, ką ji patyrė. Prisimenate Astridos Lindgren „Pepę Ilgakojinę“? Jei ne, į knygą jus pakvies Jogailė ir Akvilė, vienai dienai virtusios tikromis Pepėmis!

Visų čia neišvardysi, bet personažų minioje sukiojosi ir Balerina iš Hanso Kristiano Anderseno „Alavinio kareivėlio“, ir Batuotas Katinas iš Šarlio Pero pasakos, ir pats Smaragdo miesto burtininkas, lyg nužengęs iš Aleksandro Volkovo knygos. Žinoma, būta ir Harių Poterių, ir Kakių Makių, ir Peliukų Mikių, ir Vilkolakių. Klausantis, su kokia meile vaikai pasakojo apie perskaitytas knygas, buvo galima drąsiai sakyti – KLASIKA NEMIRŠTA! Juk skaitydami tuos kūrinius, kuriuos kadaise skaitė jų tėvai, vaikai gyvena tais pačiais nuotykiais, sielojasi dėl tų pačių veikėjų, džiaugiasi, kai gėris nugali blogį…

Knygos suartina žmones. Tokia turbūt yra didžioji knygų nemirtingumo paslaptis.

    Comments are closed.